آدرس: خ ولیعصر ، تقاطع طالقانی ، برج نور تهران ، طبقه هشتم اداری ، واحد 2008

مرکز تخصصی . لابراتوار هارد ایران

افزایش حجم هارد دیسک در ویندوز

با ذخیره کردن حجم بالایی از تصاویر، فیلم ها و فایل های بزرگ بر روی هارد دیسک ها باعث می شود که حجم بالایی از فضای آن اشغال شود و این امر به ندرت سبب کند شدن کامپیوتر می شود زمانی که با این مشکل روبه رو شدید می توانید حجم هارد دیسک خود را افزایش دهید می گویید چگونه؟ با ما همراه باشید تا به شما روش هایی جهت افزایش حجم هارد دیسک معرفی کنیم.

روش هایی جهت افزایش حجم هارد دیسک در ویندوز

1- استفاده از ابزار Disk Cleanup: یکی از روش های افزایش حجم هارد دیسک ها می باشد، می توان گفت این روش یک ویژگی درون سیستمی از ویندوز می باشد که در این روش به راحتی می توانید فایل های بی اهمیت و بی ارزش که سبب افزایش حجم هارد شده اند را پاک کنید برای انجام این کار کافی است رو یکی از درایوهای موجود کلیک راست کنید و گزینه Properties  را انتخاب کنید و در بخش مشخصات دیسک Disk Cleanup را انتخاب کنید.

2- کاهش نقاط بازیابی سیستمی یا همان System Restore: در صورتی که بخواهید به حالت ایمن و درست گذشته ی سیستم برگردید می توانید از این روش استفاده کنید.

3- حذف فایل های موقتی و کش: همان طور که می دانید حافظه و کش مرورگر نیز باعث افزایش حجم هارد دیسک ها می شوند امکان دارد کش مرورگر ها در حد چندین گیگابایت باشد که این حجم بسیاری را اشغال می کند برای کاهش حجم دیسک ها می توانید حافظه های کش را پاک کنید.

4- یافتن فایل های تکراری: بهتر است برنامه ها و فایل های تکراری موجود در هارد را پیدا کرده و پاک کنید.

5- حذف برنامه های حجیم: برنامه های حجیمی که به دردتان نمی خورد و فضای زیادی را اشغال کرده است را بهتر است پاک کنید.

6- آنالیز فضای هارد دیسک توسط نرم افزار: برای اطمینان بهتر است با استفاده از نرم افزار های آنالیز هارد به بررسی هارد و حجم آن بپردازید.

جهت تعمیر هارد اکسترنال می توانید به مجموعه لابراتور هارد ایران مراجعه کنید.