آدرس: خ ولیعصر ، تقاطع طالقانی ، برج نور تهران ، طبقه هشتم اداری ، واحد 2008

مرکز تخصصی . لابراتوار هارد ایران

معایب هارد SSD

SSD که به آن دیسک جامد نیز گفته می شود یکی از انواع هاردها می باشد که به دلیل داشتن ویژگی هایی در بین افراد محبوب می باشد این نوع هاردها به گونه ای می باشند که در آن ها داده ها و اطلاعات بر روی تراشه های حافظه ذخیره می شوندساختار این نوع حافظه ها به گونه ای است که در صورت قطع شدن برق، اطلاعات آن از بین نمی رود علاوه بر این یکی دیگر از ویژگی خوبی که دارد این است که سریع از طریق پورت های مختلف به لپ تاب و دستکتاپ وصل می شود البته بهتر است بدانید که رایج ترین این پورت ها، پورت های SATA 6G و PCIe می باشد در ضمن مدل های اکسترنال و قابل حمل از این نوع حافظه ها وجود دارد که از طریق پورت USB3 به کامپیوتر وصل می شوند حال با توجه به مزایایی که دارند دارای معایبی نیز هستند که ما در این مطلب قصد داریم معایب هارد SSD را برای شما شرح دهیم.

معایب هارد SSD

1- گران تر از سایر هارد دیسک ها می باشند حتی سیستم هایی که دارای هارد SSD هستند گران تر از سیستم هایی هستند که دارای هارد معمولی اند.

2- ظرفیت ذخیره سازی محدود: SSD هایی که در بازار وجود دارند دارای ظرفیت بسیار محدودی هستند البته هاردهای SSD با ظرفیت 4TB  وجود دارد ولی بسیار کمیاب و گران هستند.

3- در دسترس نبودن: یکی از شایع ترین معایب این نوع هارد در دسترس نبودن آن ها می باشد همان طور که می دانید هاردهای HDD در بازارها به راحتی قابل دسترسی هستند البته این نکته شایان ذکر می باشد که امروزه بازار الکترونیک به سمت تجهیزات الکترونیکی (کامپیوتر، لپ تاب و…) کوچک و جمع و جور می روند که این بدان معنا می باشد که تعداد هاردهای SSD در حال افزایش است.

4- کوتاه بودن طول عمر: این نوع هاردها چرخ نوشتن محدودی دارند این بدان معنا می باشد که برای مدت زمانی محدودی قابل استفاده هستند.

اگر هارد شما دچار مشکل و یا فقدان اطلاعات شد برای تعمیر هارد خود می توانید به مجموعه لابراتور هارد ایران مراجعه کنید.