آدرس: خ ولیعصر ، تقاطع طالقانی ، برج نور تهران ، طبقه هشتم اداری ، واحد 2008

مرکز تخصصی . لابراتوار هارد ایران

سطح RAID 6 در تکنولوژی RAID

همان طور که واقف هستید تکنولوژی RAID دارای سطوح مختلفی می باشد که یکی از این سطوح RAID 6 است که ما در این مقاله قصد داریم سطح RAID 6 در تکنولوژی RAID را مورد بررسی قرار دهیم با ما همراه باشید.

سطح RAID 6 در تکنولوژی RAID 

این سطح از تکنولوژی علاوه بر RAID 6 با نام دیگری نیز شناخته می شود که این نام بیت افزونه دوتایی می باشد که در حقیقت این نام را با توجه به ساختاری که این سطح دارد در نظر گرفته اند.

ذخیره سازی اطلاعات در این سطح همانند RAID 5 می باشد و تنها تفاوتی که دارد این است که سطح RAID 6 از دو بیت افزونه استفاده می کند که این بدان معنا می باشد که Parity را دو بار و با دو شیوه مختلف محاسبه می کند و این اطلاعات را روی دو هارد دیسک مختلف پراکنده می کند بهتر است بدانید که ساختار این سطح به شکلی می باشد که حتی اگر دو هارد دیسک از بین بروند سیستم بدون وقفه به کار خود ادامه می دهد.

در رابطه با قابلیت تحمل باید گفت که قابلیت تحمل خطای این سطح از تکنولوژی RAID عدد 2 می باشد و این عدد 2 بدان معنا است که حتی اگر دو هارد به طور کامل Fail  شوند قابلیت بازیابی اطلاعات وجود خواهد داشت ولی در صورتی که 3 هارددیسک دچار مشکل شوند اطلاعات و داده ها از دسترس خارج خواهند شد خوب است بدانید در صورتی که یک یا دو هارددیسک از بین می رود سبب افت کارایی می شود. در این نوع از تکنولوژی حداقل هاردی که نیاز است 4 عدد هارددیسک می باشد.

در صورتی که هاردتان دچار آسیب دیدگی و خرابی شد برای تعمیر هارد خود می توانید به مجموعه لابراتور هارد ایران  که در زمینه تعمیرات و بازیابی اطلاعات از هارد فعالیت می کند مراجعه کنید.