آدرس: خ ولیعصر ، تقاطع طالقانی ، برج نور تهران ، طبقه هشتم اداری ، واحد 2008

مرکز تخصصی . لابراتوار هارد ایران

هارد اکسترنال ضربه دیده

هارد اکسترنال ها یکی از بهترین لوازم های جانبی برای ذخیره سازی اطلاعات می باشد این نوع هاردها قابل حمل می باشند و افراد به راحتی می توانند آن ها از جایی به جای دیگر جابه جا کنند این نوع هاردها به دلایل مختلفی می توانند دچار آسیب دیدگی و مشکل شوند زمانی که این هاردها دچار ضرب دیدگی می شوند یک سری نکات مهم وجود دارد که باید آن ها را انجام دهید در این مقاله نکاتی مهم در رابطه با هارد اکسترنال ضربه دیده را شرح خواهیم داد با ما همراه باشید.

هارد اکسترنال ضربه دیده

1- زمانی که هاردتان دچار ضربه می شود در ابتدا باید از سلامت آن اطمینان حاصل کنید یعنی اول آن را به سیستم خود وصل کنید ببینید کار می کند یا خیر.

2- در هنگام آسیب دیدگی هارد می توانید به تولید کننده آن مراجعه کنید زیرا هاردها دارای گارانتی می باشد و تا زمانی که گارانتی هارد شما تمام نشده است تولید کننده باید تمام مسئولیت آن را بر عهده بگیرد.

3- در صورتی که هارد ضربه دیده را به سیستم وصل کردید اگر این هارد صدای تیک تیک دهد باید آن را فورا از سیستم خارج کنید زیرا این صدا نشان دهنده ی این است که هد با صفحه دیسک هارد برخورد کرده است اگر فورا هارد را از سیستم جدا نکنید سبب می شود صفحه ای که اطلاعات در آن ذخیره شده است دچار خش و آسیب دیدگی شود.

4- همیشه از اطلاعاتتان نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در صورت بروز همچین مشکلاتی نسبت به از دست رفتن اطلاعاتتان نگرانی نداشته باشید.

5- برای تعمیر هارد ضربه دیده در صورتی که در زمینه تعمیر مهارت ندارید اقدام به تعمیر آن نکنید.

در صورتی که هاردتان دچار ضربه دیدگی، خرابی و … شد برای تعمیر هارد به مجموعه لابراتور هارد ایران مراجعه کنید.