آدرس: خ ولیعصر ، تقاطع طالقانی ، برج نور تهران ، طبقه هشتم اداری ، واحد 2008

مرکز تخصصی . لابراتوار هارد ایران

معایب حافظه SSD اکسترنال

یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین حافظه ای که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد حافظه SSD می باشد این نوع حافظه برپایه حافظه فلش می باشد در حقیقت می توان گفت این نوع حافظه شبیه به حافظه های فلش هستند ولی سایز این نوع حافظه ها از حافظه ی فلش بزرگتر می باشد و علاوه بر سایز و اندازه در کیفیت ساخت و قطعات به کار برده شده در ساخت آن ها با یکدیگر متفاوت می باشد حال ما در این مقاله قصد داریم معایب حافظه SSD اکسترنال را برای شما شرح دهیم.

معایب حافظه SSD اکسترنال

یکی از آشکارترین معایبی که در این حافظه وجود دارد قیمت آن می باشد همان طور که در بالا ذکر کردیم این نوع حافظه به حافظه های فلش شباهت دارد ولی از لحاظ قیمت با یکدیگر بسیار متفاوت می باشند در واقع حافظه SSD هم نسبت به حافظه فلش و هم نسبت به حافظه HDD دارای قیمت بیشتری می باشد.

اگر شما قصد دارید حافظه ایی را خریداری کنید که حجم بسیار بالا و قیمت مناسبی داشته باشد بهتر از HDD ها استفاده کنید ولی اگر سرعت بالا برای شما در اولویت می باشد و از لحاظ قیمتی هم مشکلی ندارید می توانید از SSD ها استفاده کنید بهتر است بدانید که حافظه های SSD دارای سرعت بالا و هم چنین فضای کافی برای بارگذاری برنامه ها می باشد.

حافظه های SSD به عنوان رقیب برای HDD ها در نظر گرفته می شود زیرا حافظه های SSD دارای سرعت بالا، مصرف برق کمتر و مقاومت بالا می باشند و به همین جهت از این نوع حافظه ها می توان به عنوان جایگزین برای HDD ها استفاده کرد.

در صورتی که هارد شما دچار خرابی، آسیب دیدگی، فقدان اطلاعات و … شد برای تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد خود می توانید به مجموعه لابراتوار هارد ایران مراجعه کنید.