آدرس: خ ولیعصر ، تقاطع طالقانی ، برج نور تهران ، طبقه هشتم اداری ، واحد 2008

مرکز تخصصی . لابراتوار هارد ایران

معایب هارد اکسترنال

بیشتر افراد دوست دارند از ذخیره سازهای اکسترنال استفاده کنند زیرا این نوع ذخیره سازها دارای قابلیت جابه جایی می باشند بدون اینکه دچار آسیبی شوند. فلش ها،SSD ها و … به عنوان ذخیره سازهای پرکاربرد می باشند ولی از هاردهای اکسترنال استفاده بیشتری می شود چون دارای فضای ذخیره سازی بیشتری می باشد این هاردها علاوه بر مزایایی که دارند دارای معایبی نیز می باشند که نمی توان از آن ها چشم پوشی کرد ما در این مقاله قصد داریم در رابطه با معایب هارد اکسترنال صحبت کنیم با ما همراه باشید.

معایب هارد اکسترنال

1- گرمای بیش از حد: در صورت استفاده سنگین از این نوع هاردها و استفاده در تابستان سبب می شود که گرمای زیادی از خود تولید کنند البته بهتر است این نکته را بدانید که اکثر هاردهای اکسترنال به گونه ای ساخته شده اند که دارای فن های خنک کننده هستند.

2- خاصیت شکنندگی: این نوع هاردها دارای خاصیت شکنندگی می باشند در حمل این نوع هاردها باید دقت زیادی داشته باشید زیرا در صورتی که این هاردها از ارتفاع سقوط کنند و یا اینکه ضربه ببینند اطلاعات خود را از دست می دهند و در اکثر موارد دچار شکستگی نیز می شوند.

3- سرقت اطلاعات: یکی از بزرگترین معایب هاردهای اکسترنال، امکان سرقت اطلاعات در آن ها می باشد این هاردها به گونه ای می باشند که به راحتی می توان اطلاعات را از آن ها برداشت و امنیت کمی دارند در صورتی که امنیت برای شما بسیار مهم می باشد و اطلاعاتی مخفیانه و خصوصی برای ذخیره سازی دارید می توانید از فضای ابری استفاده کنید که دارای امنیت بسیار بالایی می باشد.

در صورتی که هاردتان دچار خرابی، آسیب دیدگی، فقدان اطلاعات و … شد جهت تعمیر هارد و ریکاوری اطلاعات هارد اکسترنال خود می توانید به مجموعه لابراتور هارد ایران مراجعه کنید.