آدرس: خ ولیعصر ، تقاطع طالقانی ، برج نور تهران ، طبقه هشتم اداری ، واحد 2008

مرکز تخصصی . لابراتوار هارد ایران

مزایای هارد دیسک اکسترنال

یکی از کاربردی ترین بخش های مربوط به کامپیوتر هاردها می باشند که هاردها به دو دسته اکسترنال و اینترنال تقسیم می شوند همان طور که ار نام آن ها پیداست اکسترنال به گونه ای می باشد که به راحتی می توانید آن را حمل کنید و هر جایی که خواستید با خود ببرید بدون اینکه آسیبی به آن برسد ولی هاردهای اینترنال برای داخل کیس و قرارگیری به طور ثابت طراحی شده اند در واقع می توان آن ها را ازکیسی به کیس دیگر جابه جا کرد ولی باید خیلی مراقب بود زیرا این نوع هاردها برای جابه جایی های مکرر طراحی نشده اند حال ما در این مقاله قصد داریم مزایای هارد دیسک اکسترنال را برای شما شرح دهیم با ما همراه باشید.

مزایای هارد دیسک اکسترنال

1- مقرون به صرفه بودن: با توجه به میزان ذخیره سازی اطلاعاتی که در CD و DVD و فلش ها دارید بهتر است از هاردهای اکسترنال استفاده کنید زیرا استفاده از آن برای شما مقرون به صرفه تر می باشد زیرا دارای فضای ذخیره سازی بیشتری نسبت به ذخیره سازهای نام برده می باشد.

2- قابلیت حمل: برخی از انواع هارد اکسترنال ها به گونه ای می باشد که به راحتی در کف دست شما جا می گیرد و با توجه به اینکه وزن سبکی دارد در هر جایی که بخواهید می توانید آن را حمل کنید.

3- سرعت انتقال: سرعت انتقال اطلاعات در این نوع هاردها بسیار بالا می باشد می توان گفت که سرعت انتقال اطلاعات 150 مگابایت بر ثانیه است.

4- حفاظت از داده ها: این نوع هاردها دارای دستورالعمل ها و برنامه هایی هستند که به راحتی می توانند اطلاعات از دست رفته را بازیابی کنند.

5- قابلیت جایگزینی: از این نوع هاردها می توان به عنوان وسیله ای برای نگهداری فایل های بک آپ خود استفاده کرد.

در صورتی که هاردتان دچار آسیب دیدگی و یا فقدان اطلاعات شد برای بازیابی اطلاعات هارد و تعمیر هارد می توانید به مجموعه لابراتور هارد ایران مراجعه کنید.