آدرس: خ ولیعصر ، تقاطع طالقانی ، برج نور تهران ، طبقه هشتم اداری ، واحد 2008

مرکز تخصصی . لابراتوار هارد ایران

مزایای هارد SSD

همان طور که می دانید هارد SSD نسل جدیدی از هارد می باشد که به آن حافظه ی حالت جامد نیز گفته می شود و از آن برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده می شود این نوع هاردها هیچ بخش متحرکی ندارند حتی دیسک گردان هم در این نوع هاردها موجود نمی باشد در حقیقت این موضوع تفاوت اصلی این نوع هاردها با هاردهای دیگر می باشد این نوع هاردها به گونه ای می باشند که اطلاعات را به سرعت می خوانند و برای ذخیره سازی اطلاعات از هیچ گونه نیرویی( مثل برق) استفاده نمی کنند حال در این مقاله ما قصد داریم مزایای هارد SSD را برای شما شرح دهیم با ما همراه باشید.

مزایای هارد SSD

1- بالا بودن سرعت خواندن و نوشتن: بالا بودن سرعت خواندن و نوشتن در این نوع هادرها باعث شده افراد زیادی از این نوع هاردها استفاده کنند.

2- استفاده از این نوع هاردها باعث صرفه جویی و کاهش مصرف برق می شود و هم چنین اگر لپ تاپ باشد باعث کاهش مصرف باتری در آن می شود.

3- مقاومت بالای هاردهای SSD در مقابل ضربه: با توجه به اینکه در این نوع هاردها از فناوری که در Flash استفاده شده است، استفاده می شود دیگر در این هاردها از اجزای متحرک خبری نیست و همین امر سبب شده است که این نوع هادرها نسبت به ضربه حساسیت زیادی نداشته باشند.

4- این نوع هاردها با توجه به ساختاری که دارند بی سرو صدا می باشند و هم چنین تولید گرما در این نوع هاردها بسیار کم می باشد.

در حقیقت بهتر است بدانید که تفاوت اصلی هاردهای SSD با سایر هاردها در این می باشد که هارد SSD الکترونیکی می باشد ولی هاردهای دیگر الکترومکانیکی می باشد.

در صورتی که هارد شما دچار خرابی و فقدان اطلاعات شد، جهت تعمیر هارد و ریکاوری هارد می توانید به مجموعه لابراتور هارد ایران مراجعه کنید.