آدرس: خ ولیعصر ، تقاطع طالقانی ، برج نور تهران ، طبقه هشتم اداری ، واحد 2008

مرکز تخصصی . لابراتوار هارد ایران

قسمت های مختلف هارد دیسک

هارددیسک یکی ار مهمترین عناصر در عرصه کامپیوتر می باشد که ما می توانیم اطلاعات خود را روی آن ذخیره کنیم . در صورتی که اطلاعات شما از روی هارد دیسک پاک شد و یا هاردتان دچار مشکل شد، برای تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات هارد می توانید به مجموعه لابراتوار هارد ایران مراجعه کنید. حال ما در این مطلب قصد داریم قسمت های مختلف هارد دیسک را برای شما شرح دهیم.

قسمت های مختلف هارد دیسک

– Platter: سرعت فعالیت این صفحات بسیار بالا می باشد به گونه ای که در حین فعالیت سرعتی بین 3600 تا 7200 دور در دقیقه دارند. این صفحات به گونه ای ساخته شده اند که در مقابل این چرخشی که با سرعت زیاد انجام می گیرد استحکام و مقاومت بالایی دارند. ظاهر این نوع دیسک ها کاملا صاف و صیقلی می باشد.

– کنترل کننده مرکزی: این قسمت مغز هارد دیسک می باشد که وظیفه این قسمت این است که بازوی مکانیکی را کنترل می کند در واقع این قسمت با سایر قطعات کامپیوتر در ارتباط می باشد و بسیار دقیق است.

– بازوی متحرک دیسک: این قسمت هد را کنترل کرده و آن را به نقطه موردنظر می رساند.

– هد خواندن و نوشتن: این قسمت وظیفه ی خواندن و نوشتن بر روی سکتورهای پلاتر را بر عهده دارد که این قسمت توسط بازو جابه جا می شود.

– موتور چرخان: این قسمت وظیفه چرخاندن دیسک را برعهده دارد در حقیقت این قسمت توانایی چرخش 4200 تا 15000 دور در دقیقه را دارد.