آدرس: خ ولیعصر ، تقاطع طالقانی ، برج نور تهران ، طبقه هشتم اداری ، واحد 2008

مرکز تخصصی . لابراتوار هارد ایران

علائم بدسکتور شدن هارد

علائم بدسکتور شدن هارد

در مقاله بدسکتورهارد بصورت مفصل در مورد عبارت بدسکتور(Bad sector) توضیح داده شد در اینجا به علائم بدسکتور شدن هارد می پردازیم و به شما خرابی هاردیسک نشان داده تا قبل از سوختن هارد اقدام به تعمیر هارد و بک آپBackup  گرفتن از اطلاعات هارد نمایید .

پیغام خطای اسمارت هارد S.M.AR.T  

زمانی که پیغام ارور اسمارت هارد (  error  smart hard) مشاهده می شود یعنی در لیست خطاهای SMART  مقدار قابل قبولی یافت شده که عمدتا ناشی از بدسکتورهارد می باشد.

کند شدن هارد دیسک

از نشانه های بدسکتورهارد کند شدن سرعت هارد که غالبا در هارد اکسترنال WP  مشاهده می شود کاربران به دنبال علت پایین آمدن سرعت هارد اکسترنال هستند و به دنبال رفع کندی هارد اکسترنال خود می باشند.

نشناختن هارد هنگام نصب ویندوز

یکی از دلایل عدم شناسایی هارد درایو در هنگام نصب ویندز و یا نشان ندادن درایوها و بصورت کلی نشناختن هارد لپ تاب و کامپوتر هنگام نصب ویندوز اساسا ناشی از بدسکتور هارد و مشکلات لاجیکالی هارد می باشد.

هنگ کردن کامپیوتر و مشکل کپی نشدن فایل از هارد

صفحه آبی هنگام نصب ویندوز ویا در محیط ویندوز

برای رفع این مشکل صفحه آبی هنگام نصب ویندوز (اصطلاحا صفحه آبی مرگ) راه کارهای متعددی مطرح می گردد. مواردی همچون تغییر  هارددیسک و رفع بدسکتورهارد و فرمت کردن

Fdisck هارد بکار می رود .

برای اینکه متوجه شویم چرا صفحه آبی (صفحه مرگ) اتفاق می افتد باید تمام قطعات سخت افزاری بصورت تخصصی تست شوند اما آنچه در اینجا مد نظر ماست ارور صفحه آبی در هنگام نصب ویندز که ناشی از بدسکتور و خرابی های هارد می باشد.