آدرس: خ ولیعصر ، تقاطع طالقانی ، برج نور تهران ، طبقه هشتم اداری ، واحد 2008

مرکز تخصصی . لابراتوار هارد ایران

حل مشکل SMART هارد

S.M.A.R.T یا همان اسمارت مخفف عبارت: _ANALYSIS and Reporting Teehnolo SEalf _ MonitoRinG یک سیستم نمایشگر و اعلام خطا است که در بیشتر هاردیسک ها وجود دارد. SMART موارد مختلفی از هارد را که میزان سلامت دیسک(health) را معین می نماید دائما آنالیز می نماید ومواردی همچون بدسکتور هارد (درنوشتن و خواندن) Read error_ Write error دمای هاردیسک و… مورد برسی قرار می دهد زمانی که مقادیر بدست آمده از میزان استاندارد بیشتر باشدerror smart  پدیدار می شود و سیستم خطای اسمارت ها رد می دهد و اخطار می کند قبل از خراب شدن هارد از اطلاعات آن Backupتهیه نمایند و تعویض هاردیسک انجام شود که در این مقاله آموزشی چگونگی رفع مشکلSMART  و نحوه تعمیرSMART هارددیسک توضیح داده می شود.

حل مشکل SMART هاردیسک((S.M.A.R.T Status bad

همان طور که در بالا بیان شد لیست خطاهای اسمارت هارددیسک از فاکتورهای مختلفی تشکیل شده است. یکی از این فاکتورهاReallocated sector count می باشد که بیشترین مشکل تعمیر اسمارت هارد مربوط به ارور فوق است. حال مهمترین مطلب که پیش می آید رفع Reallocated sector count    error   که این ارورممکن است در حین کار در ویندوز بصورت SMART Hard disc error یا هنگام  روشن شدن لپ تاب و کامپیوتر یا پیغام F1  یا همان ارور301 هارددیسک ظاهر می گردد (S.M.A.R.T     Status bad   Backup and Replace Press F1 TO RUN Setup)برای رفع ارور اسمارت بصورت همیشگی و تخصصی  نرم افزار وجود ندارد و نیاز به سخت افزارهایی مانند pc3000  است ولی راه کارهایی بصورت موقت وجود دارد.

غیر فعال کردن پیغام اخطار اسمارت (S.M.A.R.T)

زمانی که اسمارت هارد(SMART hard ) دچار مشکل می شود. پیغام خطای هارددیسک در 2قسمت مشاهده میشود:

  • درمحیط ویندز پیغام windows detected Hard disck  problem
  • پیغام F1 قبل از بالا آمدن ویندز برای رفع خطای اسمارت هارد در محیط ویندوز می بایست از منوی
  • Task scheduler start menu/ all programs / accessories / system tools /

 را اجرا کنید و در منوی  باز شده مسیر :

Task scheduler library / micro soft / windows / disck diagnostic را کلیک کرده  گزینه micro soft _windows disck diagnostic را غیر فعال کنید و یا در فواصل طولانی ترین به شما نشان داده شود.

عمدتا کابران به دنبال پاسخ این پرسش هستند

که آیا ممکن است این ارور باعث خراب شدن قطعات دیگر شود؟

و یا اینکه با فرمت کردن Fdisck  تغییری در وضعییت هارد ایجاد می شود؟

و با تعویض ویندوز و فرمت کردن تمامی درایو ها باز هم پیغام نشان داده می شود؟

باید گفت با تمامی کارهای فوق تغییری در وضعیت  هارد ایجاد نمی شود اگر تصور دارید هنوز از هارد استفاده کنید باید SMART را غیر فعال نمایید یا با توجه به مطالب فوق باpc 3000  کاربه صورت کامل انجام شود.

لابراتورهارد ایران مجهزترین مرکز تخصصی  تعمیر هارد در ایران با در دست داشتن تجهیزات بروز همچون pc  3000  اقدام به تعمیر هارد کرده و مشخص می نماید که هاردیسک شما درچه وضعیتی قرار دارد و قابل اطمینان برای نگهداری اطلاعات حساس می باشد.