آدرس: خ ولیعصر ، تقاطع طالقانی ، برج نور تهران ، طبقه هشتم اداری ، واحد 2008

مرکز تخصصی . لابراتوار هارد ایران

تفاوت هارد اکسترنال با اینترنال

همان طور که می دانید هاردها به صورت اکسترنال (خارجی) و اینترنال (داخلی) می باشند در حقیقت این دو نوع هارد از نوع ساختار داخلی و فیزیکی شبیه به یک دیگر هستند ولی یک سری تغییرات جزئی ، مزایا و معایب آن هارا از هم متمایز کرده است ما در ادامه قصد داریم تفاوت این دو هارد را برای شما شرح دهیم با ما همراه باشید.

تفاوت هارد اکسترنال با اینترنال

همان طور که از اسم هارد اینترنال مشخص است این نوع هاردها جهت استفاده در داخل کیس ساخته شده اند و درون آن به صورت ثابت قرار می گیرند و بهتر است جابه جا نشود زیرا این هارد برای جابه جایی مکرر ساخته نشده است و بسیار حساس می باشد بنابراین سعی کنید حدالامکان کمتر آن را جابه جا کنید در صورتی که بخواهید این نوع هارد را از داخل کیس جدا کنید و در داخل کیس دیگر قرار دهید بهتر است بدانید که این کار نیازمند صرف زمان و دقت بسیار می باشد تا به هارد آسیب نرسد.

در رابطه با هارد اکسترنال باید گفت که این نوع هارد به گونه ای ساخته شده است که به راحتی و بدون نگرانی می توانید آن را به دفعات مکرر جابه جا کنید این نوع هاردها خود به دو دسته هارد پاسپورتی و هارد رومیزی تقسیم می شوند که هارد پاسپورتی با یک کابل USB به سیستم وصل می شود و همان طور که از نام آن پیداست ابعادش نیز مانند ابعاد یک پاسپورت می باشد از مزایای این هارد سبک بودن و قابل حمل بودن آن می باشد.

نوع دیگر هارد اکسترنال که هارد رومیزی می باشد علاوه بر کابل USB دارای یک آداپتور برق نیز می باشد که این آداپتور برق وظیفه دارد برق موردنیاز هارد اکسترنال را تامین کند این نوع هارد برای افرادی که مایل نیستند زیاد هارد اکسترنال خود را جابه جا کنند مناسب می باشد.

در صورتی که هاردتان دچار خرابی و یا فقدان اطلاعات شد برای تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال می توانید به مجموعه لابراتوار هارد ایران مراجعه کنید.