آدرس: خ ولیعصر ، تقاطع طالقانی ، برج نور تهران ، طبقه هشتم اداری ، واحد 2008

مرکز تخصصی . لابراتوار هارد ایران

تعمیر برد هارد دیسک

تعمیر برد هارد

همانطور که در مقاله ” ساختار هاردیسک ” بیان شد یکی از اجزای اساسی هارد برد الکترونیکی می باشد.
یکی از علل خرابی هارد ، سوختن بردهارد است (هارد سوخته) ، که مشتری را به سمت مرکز فروش برد هارد و قیمت برد هارد دیسک می برد . البته یکی از نشانه های سوختن هارد ، خرابی برد هارد است که کاربر به دنبال تعمیر هارد سوخته و نهایتا بازیابی اطلاعات هارد سوخته می کشاند.اما همه ماجرا همین نیست ممکن است علتی که باعث خرابی برد هارد شما شده است به قسمت های سخت افزاری دیگر هارد دیسک از جمله هد هارد و یا قسمت های لاجیکالی همچون فریمور هارد آسیب وارد نماید.

بیشتر خرابی برد هارد مربوط به آی سی موتور VCM Motor ( یا همان آی سی اسموت ) میباشد ، قبل از تعویض آی سی اسموت باید کلیه قطعات برد را بررسی نمود. در هارد های جدید همچون گذشته صرفا با تعویض برد هارد مشکل حل نمیشود ! و نیاز به یکسان سازی برد جدید و قبلی میباشد ، در بعضی مواقع نوسان آنچنان شدید میباشد که علاوه بر برد هارد ، تعویض هد هارد نیز نیاز میباشد که در اصلاح هارد باید جراحی شود.

جهت جایگزین کردن برد باید شماره برد اولیه و برد جایگزین یکسان باشد تا قطعاتی همچون MCU و دیگر قطعات در هر دو، برد هارد مشابه باشد.
که در اینجا اهمیت اطلاعات هارد و لزوم بازیابی هارد اکسترنال سوخته مطرح می شود. اگر هارد شما یک هارد اکسترنال ضربه خورده می باشد شاید دیگر نتوان با استفاده از نرم افزار بازیابی اطلاعات نسبت به تعمیر هارد و ریکاوری اقدام نمود .
لابراتور هارد ایران اقدام به فروش برد هارد سیگیت از جمله :

–  برد هارد سیگیت (Seagate)

– بردهارد وسترن دیجیتال (Western DIgital)

– برد هارد توشیبا (Toshiba)

– برد هارد مکستور (Maxtor)

-برد هارد هیتاچی ( Hitachi & HGST)

– برد هارد لپ تاپ ؛

 با بهترین قیمت برد هارد نموده است .