آدرس: خ ولیعصر ، تقاطع طالقانی ، برج نور تهران ، طبقه هشتم اداری ، واحد 2008

مرکز تخصصی . لابراتوار هارد ایران

بازیابی اطلاعات هارد خیس

عدم شناسایی داده ها و پاک شدن اطلاعات مهم همواره مشکلی دردسرساز در استفاده از هارد است. پاک شدن اطلاعات ممکن است بر اثر اتفاقات مختلفی چون از بین رفتن سلامت هارد و ویروسی شدن آن رخ دهد. یکی از پر دردسرترین عوامل مخرب در نابودی اطلاعات هارد، نفوذ مایعات است. حال ما در این مقاله قصد داریم بازیابی اطلاعات هارد خیس مورد بررسی قرار دهیم.

بازیابی اطلاعات هارد خیس

بر اساس عقیده ی کارشناسان برای افزایش احتمال بازیابی اطلاعات هارد خیس شده به هیچ عنوان نباید آن را به سیستم رایانه ای متصل کرد. اما می توان با دقت بر نشانه هایی سلامت آن را به سرعت بررسی کرد. دقت کنید که شنیدن صداهای خراشیدگی و یا تق تق مانند درست به هنگام روشن شدن رایانه حکایت از خرابی بسیار شدید هارد دارد. زمانی که چنین صداهایی را از کامپیوتر به گوش رسید، آن را خاموش کرده و در اسرع وقت با یک مرکز تعمیراتی معتبر تماس بگیرید. اگر ساختار خود کامپیوتر آسیب دیده و بوت نمی‌شود، هارد درایو را به یک کامپیوتر سالم وصل کنید و از سلامت هارد دیسک خود مطلع شوید. اما هشیار باشید و در صورت شنیدن صدایی یا حس بوی سوختگی خاصی به سرعت سیستم را خاموش کنید.

بازیابی اطلاعات هارد خیس شده ی دستگاه های هوشمند

اگر تبلت یا موبایل شما دچار مشکل آب خوردگی شده است، برای بازیابی اطلاعات هارد خیس شده ی آن از روشن کردن دوباره ی سیستم بپرهیزید. در چنین شرایطی باید اجزای جداشدنی گوشی یا تبلت همچون باتری را از آن جدا کنید و سپس گوشی را در یک کیسه ی برنج خشک دفن نمایید. این موضوع باید به شیوه ای انجام شود که تمامی سطح گوشی را برنج پوشانده باشد. برنج خشک دارای خاصیت جذب آب است و می تواند بهترین راه حل برای دفع رطوبت راه یافته به گوشی تلقی شود. البته نباید فراموش کنید که این راهکار جایگزینی برای تعمیرات تخصصی نخواهد بود. چرا که ممکن است گجت پس از گذشت یک شبانه روز در کیسه ی برنج به راحتی روشن شود و در ظاهر مشکلی نداشته باشد، اما به مرور زمان اتصالی های مختلفی در اجزای داخلی دستگاه رخ دهد که تا سوختن کامل گوشی ادامه بیابد.